کاش سال 2013 بیتکوین خریده بودم ... کاش

۱۳۹۹-۰۸-۲۱

هر زمان که تو کامیونیتی بیتکوین با افراد جدید آشنا میشیم یه روتین ثابت رو تکرار میکنیم ...

- اول سلام و احوال پرسی 

- بعد حرف زدن راجع به حوزه ی مورد علاقه مون تو مارکت کریپتو ( بیتکوینری یا شیتکوینر داداش ؟؟)

- و آخر سر هم اینکه چه سالی با بیتکوین آشنا شدیم و کِی سرمایه گذاری کردیم ( اینجا 90% موارد همه، تاکید میکنم همهههه دروغ میگن : ))

و خب یه سری متواضع هم هستن که همیشه میگن ای بابا من میلیونر نیستم و این حرفا ...

از این دروغ دَوَنگا که بگذریم میرسیم به نقطه ی عطف احوال پرسی های کریپتویی و اونجایی که همه بر سر یه نکته اتفاق نظر دارند " ای کااااااش، زودتر با بیتکوین آشنا میشدیم " و " ای کااااااااااش زودتر سرمایه گذاری میکردیم "

در واقع میشه گفت این آرزوی مشترک تمام فعالین مارکت کریپتوکارنسیه و خب مهم نیست کی با بازار آشنا شده باشید، همیشه یه زودتری وجود داره که همه مون بخوایم دسته جمعی با هم دیگه حسرتشو بخوریم.

هی روزگاااار

و خب این یه حقیقته، من همیشه آرزو میکردم که ای کاش 5 سال، 6 سال یا 8 سال زودتر با بیتکوین آشنا میشدم ( آقا/خانوم ساتوشی واقعا بابت این مارکتینگ ضعیفت حلالت نمیکنم، اگه شما یه خورده روی شناسونده شدن پروژت تلاش میکردی و منم زودتر بیتکوین میخریدم الان زندگی من .... ای بابا بیخیال)

البته اینم در نظر بگیرید که خیلی ها بیتکوین رو زود شناختن ولی ترسیدن و سرمایه گذاری نکردن، چرا؟ چون سرمایه گذاری روی یه دارایی جدید رو ریسک میدونستن 

به عبارتی ما آدمایی هستیم که حاضریم چند هزار دلار روی سهام سرمایه گذاری کنیم ولی برای سرمایه گذاری 100$ روی بیتکوین دست و دلمون میلرزه .... فکر کنم این یه جور بیماریه ناشناخته است، نمیدونم چیه ولی هر چی که هست که خیلی تباهه

 

سود جویی از آرزوی مشترک بیتکوینر ها

بعله، عرض میکردم خدمتتون همینطور که ما داغ دیده و حسرت کشیده بودیم ناگهان بازار کریپتوکارنسی با پدیده ی جدید ICO  ها مواجه شد، ما از همه جا بی خبر ها هم فکر کردیم عمر دوباره قسمتون شده و شاد و خندان بدو بدو رفتیم توی این پروژه های جدید سرمایه گذاری کردیم تا سود 100x که از بیتکوین قسمتمون نشد رو بتونیم از ICO  ها مالِ خود کنیم ... اما ای دل غافل که اینجا هم بخت با ما یار نبود و تا اومدیم اندک امیدواری ای به آینده پیدا کنیم عبارت جدید "شت کوین" پا به عرصه ی کریپتوکارنسی نهاد و وقتی پول ما با خاک یکی شد تازه فهمیدیم اینایی که ما خریده بودیم " آشغال کوین " بودند و کوچکترین شباهتی به بیتکوین نداشتند.

اما از این سرمایه گذاری یه درس گرون یاد گرفتیم، اونم اینه که اکثر قریب به اتفاق توکن ها و پروژه های گنده، هیچ هدفی جز کسب درآمد برای صاحب پروژه ندارند و استارت آپ ها هرگز دوست ندارند سود خودشون رو با سرمایه گذار هاشون تقسیم کنند. برای همین هم اول با روی خوش و وعده و وعید پول نازنینمون رو از جیبمون در میارن، بعد با دامپ و پامپ های ساختگی ارزش توکن هایی که خریدیم رو اینقدر کم میکنن تا خودمون با کلی ضرر اونا رو بفروشیم و بعد هم خدافظ شما و بای بای ما رفتیم

لذا ممکنه یکم بدبینانه باشه ولی از تجربه ی منِ زخم خورده استفاده کنید و قبل از سرمایه گذاری تو آلت کوین ها اول عینک بد بینی تون رو بزنین و با خودتون اتمام حجت کنید که این پروژه 99% کلاهبرداریه !

اینطوری حداقل با دقت بیشتری همه چیز رو بررسی میکنید.

 

پس توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در مارکت کریپتو همیشه‌ی خدا با ریسک خیلی زیادی همراهه، و بهتره برای برآورده کردن آرزوی دیرینه خودتون به سراغ هر کوین و پروژه ای نرید. اگر تازه وارد مارکت شدید هر جا کسی پروژه ای رو بهتون معرفی کرد و گفت این شبیه بیتکوین هست یا حتی بهتر از بیتکوینه و در ازای اینقدر سرمایه گذاری قراره اینقدر سود بده فرار کنید.

حالا تو مقالات بعدی سعی میکنیم بیشتر به کلمات کلیدی فرار بپردازیم ولی خب این از همه اش کلیشه تره.

و خب بهتره همیشه حداقل 70% سبد خریدتون رو به بیتکوین اختصاص بدید و بقیه رو ببرید سراغ پروژه های تازه و پر ریسک.

بیتکوین هم اگه خواستید بخرید بیاید سراغ خودمون، هر چقدر که دوست داشتید با بهترین قیمت تو بازار ایران میتونید از ما بخرید ( این تبلیغ نبودا، جدی بود انصافا)

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد