چرا بیت‌کوین گران می‌شود؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۶

 بیت کوین (BTC) عرضه محدودی دارد. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. این یک عامل اساسی ارزشمند بودن بیت کوین است و برای درک اینکه چرا امروز ارزش بیت کوین رو به افزایش است، بسیار مهم است.  

بنابراین، بیایید در مورد چگونگی افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020 صحبت کنیم. بیتکوین یک منبع کوچک است که همواره در حال کاهش است. توجه کنید، در حالی که کل بیت‌کوین های در گردش رو به افزایش است، عرضه تعداد بیت‌کوین های جدید در حال کاهش است. 

همانطور که میدانید سرمایه گذارانی وجود دارند که دارایی‌شان را بیش از 5 سال است که منتقل نکرده‌اند و یا خرج نشده است این ها همان هودلر های بیتکوین هستند. در حال حاضر، حدود 20٪ از کل عرضه بیت‌کوین در بیش از 5 سال خرج نشده است، به این معنی که 20٪ از عرضه در حال حاضر برای بلند مدت نگه داشته می شود، یا حتی ممکن است به دلیل فراموش شدن کلید خصوصی برای همیشه از بین بروند. تقریبا هر 4 سال یکبار پاداش استخراج بیت‌کوین به نصف کاهش می یابد.

بیایید چند قدم عقب برداریم تا بتوانیم بهتر بفهمیم این به چه معنی است و چه کاری برای ارزش بیت کوین انجام میدهد. هاوینگ ماینرها مانند حسابداران شرکت هستند، آنها کامپیوتر های خود را برای تأیید اعتبار معاملات انجام شده در دفترچه بیت‌کوین تنظیم می‌کنند و هر وقت یک بلوک جدید را ماین کردند مقداری بیت‌کوین به آنها پرداخت می شود که این مقدار امروز معادل 6.25 بیتکوین است.

پاداش ماین همچنین برای تأمین هزینه های اساسی ماینرها، مانند قبض های برق و مواردی از این قبیل است. این بدان معناست که هر بار بلوک جدید استخراج می شود و بیت کوین جدید تولید می شود ، ماینرها معمولاً اینBTC جدید را برای تأمین هزینه های خود به فروش می رسانند وBTC جدید به اکوسیستم بزرگتری که باید خریداری شود ، فروخته می شود وHODL آزاد کند. تعدادکل بیت کوین ها تا به امروز 21 میلیون می باشد.

عمل هاوینگ یا نیم شدن مقدار استخراج بیت کوین هشدار عملکردی ضد تورمی است که ساتوشی ناکاموتو  (خالق بیت کوین) در آن قرار داده است تا اطمینان حاصل کند که هرگز ارزش بیت کوین با افزایش سریع سرعت ماینینگ آن کاهش نمی یابد. وی عملکرد موجود در وایت پیپر بیت کوین را توصیف می کند. این واقعیت که سکه های جدید تولید می‌شوند به معنای عرضه پول با مبلغ برنامه ریزی شده است، اما این مطلب لزوماً منجر به تورم نمی‌شود.

اگر عرضه پول با همان سرعتی افزایش یابد که تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند افزایش یابد، قیمت ها ثابت باقی می‌مانند.

اگر به همان میزان تقاضا افزایش نیابد ، افت قیمت وجود دارد و دارندگان اولیه پول شاهد افت ارزش آن خواهند بود. به نظر می رسد که در این فرآیند نرخ ثابت بهترین فرمول است. هاوینگ یک کاتالیزور بسیار مثبت برای بیت.کوین است ، نه تنها نشان دهنده کاهش در نرخ رشد عرضه است، بلکه بیانگر مقدار کمتری از بیت‌کوین است که بطور مرتب توسط ماینرها فروخته می‌شود. 

این کاهش به معنای فشار نزولی کمتر بر قیمت بیت‌کوین با گذشت زمان است. اکنون که عرضه را بررسی کردیم ، به بررسی تقاضای فعلی بیت کوین خواهیم پرداخت. سرمایه گذاران نهادی صندوق های بازنشستگی، بانک ها و سایر موسسات مالی سریعاً شروع به اظهار نظرات منفی درباره‌ی بیتکوین کردند. مدیرعامل جی پی مورگان نیز ابتدا بیت کوین را کلاهبرداری توصیف کرد و این در حالی است که او اکنون در حال راه اندازی رمزارز خود است.

مردم تمایل دارند از آنچه که درک نمی کنند متنفر باشند.

اما با گذشت زمان تعداد موسساتی که به طور فعال در کریپتو کارنسی سرمایه گذاری می کنند، افزایش یافته است. فیدلیتی در اوایل سال 2019 یک سرویس حضانت کریپتو کارنسی را افتتاح کرد، آنها یک نظرسنجی در بین سرمایه گذاران نهادی انجام دادند و دریافتند که 43٪ از آنها می‌خواهند ارزهای دیجیتال را به سبد سرمایه خود اضافه کنند.

این مهم است زیرا جمعیتی که به سرمایه گذاران نهادی امکان می‌دهد پول خود را کنترل کنند همان جمعیتی است که در ورود به بازارهای رمزنگاری مقاومت نشان داده است. اگر سرمایه گذاران نهادی تصمیم بگیرند دارایی های تحت مدیریت خود را از اوراق قرضه یا طلا به بیت کوین منتقل کنند رشد بیت کوین حیرت آور خواهد بود. بنابراین بگذارید نتیجه گیری کنم ، بیتکوین در حال گران شدن است ، چون محدود است و هر روز افراد بیشتری تمایل به خرید آن دارند و بازیگران جدیدی به بازار آن اضافه میشوند.

با این حال همواره هوشیار باشید و بدانید حباب دات کام میتواند دوباره تکرار شود. سرمایه گذاری کنید اما هوشمندانه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد