بازار گاوی - قسمت اول

۱۳۹۹-۰۵-۰۶

روند بازار از اساسی ترین جنبه های بازارهای مالی است. ما می توانیم یک روند بازار را به عنوان جهت کلی که قیمت یک دارایی پیش می‌رود تعریف کنیم. به همین ترتیب، گرایش بازار توسط تحلیلگران تکنیکال و تحلیل گران فاندامنتال بررسی میشود.

 

بازار صعودی یا اصطلاحا بازار گاوی می تواند آسانترین استراتژی های تجاری و سرمایه گذاری را فراهم کند. حتی معامله گران بی تجربه نیز میتوانند در شرایط بازار صعودی خوب عمل کنند. البته با همه‌ی این ها باز هم درک روند بازار اهمیت دارد.

 

اما در مورد بازارهای گاوی باید چه چیزی بدانیم؟ و معامله گران چگونه می توانند از بازارهای گاوی استفاده کنند؟

 

 

بازار گاوی چیست؟

 

بازار گاوی وضعیت یک بازار مالی است که در آن قیمت ها افزایش می یابد. اصطلاح بازار گاوی اغلب در بورس بکار می رود. با این حال، می توان از آن در هر بازار مالی استفاده کرد از جمله فارکس، اوراق قرضه، کالاها، املاک و مستغلات و حتی ارزهای دیجیتال. علاوه بر این، یک بازار گاوی ممکن است به دارایی خاص مانند بیت کوین، اتریوم یا BNB نیز اشاره کند.

 

ممکن است شما مکالمه‌ی معامله گران بورس وال استریت را شنیده باشید آنها از اصطلاح های "صعودی" استفاده می کنند. وقتی یک تاجر می گوید بازار صعودی است، به این معنی است که انتظار دارند قیمت ها افزایش یابد. و وقتی سخن از بازار نزولی می‌شود، انتظار دارند قیمت ها کاهش یابد.

 

به جای صعودی بودن حتی می توان از اصلاح بلند مدت (لانگ ترم) نیز استفاده کرد.

 

شایان ذکر است که بازار گاوی به معنای سقوط یا نوسان قیمت ها نیست. به همین دلیل منطقی تر است که بازارهای گاوی را در بازه های زمانی بزرگتر در نظر بگیریم. برای مثال به نمودار بیت کوین نگاهی بیندازید، در حالی که دوره های نزولی و چند سقوط شدید بازار وجود دارد، از زمان آغاز به کار تاکنون روند صعودی داشته است.

 

بنابراین، تعریف بازار گاو بستگی به این دارد که در چه بازه زمانی صحبت می کنیم. معمولاً وقتی از اصطلاح بازار گاو استفاده می کنیم، در مورد یک بازه زمانی ماهها یا سالها صحبت می کنیم. مانند سایر روشهای تحلیل بازار، روندهای زمانی بالاتر دارای اعتبار بیشتری نسبت به روندهای زمانی کمتر خواهند بود.

 

به این ترتیب، ممکن است دوره طولانی مدت کاهشی نیز در بازار گاوی با بازه زمانی بالا وجود داشته باشد. اما همچنان از اصطلاح بازار گاوی برای توصیف روند آن دارایی استفاده شود.

 

 

اما چطور میتوان از بازار گاوی برای کسب سود استفاده کرد؟ 

با مقالات بعدی بیتیلکس همراه باشید ...

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد