10،000 بیت‌کوینی که برای خرید پیتزا پرداخت شده اکنون کجاست؟

10،000 بیت‌کوینی که برای خرید پیتزا پرداخت شده اکنون کجاست؟

۱۳۹۹-۰۳-۰۳

تقریباً 10 سال پیش، شخصی 10،000 بیت کوین را برای خرید دو پیتزا پرداخت کرد، اما پس از خرید برای آن سکه ها چه اتفاقی افتاد؟ 

 

امروز دهمین سالگرد اولین خرید رسمی با بیت کوین است. در 22 مه 2010، برنامه نویس Laszlo Hanyecz اولین خرید رسمی تجاری بیت کوین را به پایان رساند و مبلغ 10،000 برای دو پیتزای Papa John پرداخت کرد که در آن زمان 41 دلار ارزش داشت اما قیمت آن ده هزار بیت‌کوین در بازار کنونی چیزی در حدود 92.5 میلیون دلار است.

 

احتمالا از خود می‌پرسید که چه اتفاقی برای آن 10 هزار بیت کوین(BTC) افتاده است.

 

گرانت بلیزدل، بنیانگذار و CMO از شرکت تحلیلی کانفرم، در یک مصاحبه گفت: "با گذشت سال ها این وجوه به آدرس های زیادی منتقل شده اند." 

به نظر می‌رسد که برخی از این ارزها در صرافی BTC-e نقد شده‌اند.

این صرافی در سال 2011 ایجاد شد و در سال 2017 نیز به دلیل اتهامات مرتبط با پول‌شویی، فعالیتش را متوقف کرد.

 

طبق یافته‌های کانفرم، 5.79 درصد از این 10000 بیت کوین نیز در یکی از بزرگترین آدرس‌های موجودِ بیت کوین قرار دارد. گفته می‌شود که چیزی در حدود 579 واحد بیت کوین (معادل ۵ میلیون دلار) در کیف پولی قرار دارد که در رده 12 کیف پول‌های ثروتمند بیت کوین جای گرفته است.

 

هر کس صاحب آن آدرس باشد ، بیت کوین را از جاهای دیگر نیز جمع می کند ، زیرا اکنون کیف پول نزدیک به 500 میلیون دلار در بیت کوین جمع می کند. وی نتیجه گرفت: "این بالقوه شخصی است که در اوایل فضای بیت کوین شناخته شده و فعال باشد."

 

وی گفت: "ما نمی دانیم چه کسی آدرس را کنترل می کند زیرا به نظر نمی رسد یک نهاد تجاری مانند صرافی یا کیف پول وابسته باشد یا متعلق به آن باشد. احتمالا این فرد یکی از اولین افرادی باشد که به حوزه بیت کوین وارد شده است.

 

موضوع 22 مه سال 2020 اتفاق مهمی بود زیرا روز پیتزا تعدادی از عناوین رمزنگاری را به همراه داشت، جامعه بیت کوین ارزش زیادی برای روز خرید پیتزا با بیت کوین قائل هستند و آن را به عنوان یکی از نقاط عطف در تاریخ این رمز ارز می‌دانند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد