کارمزد تراکنش های بیتکوین در آستانه ی رکورد زنی

کارمزد تراکنش های بیتکوین در آستانه ی رکورد زنی

۱۴۰۰-۰۱-۳۱

همزمان با اصلاح قیمت بیتکوین کارمزد تراکنش های شبکه ی بیتکوین با رشد بسیار شدیدی مواجه شده است و به اوج قیمت سال 2017 نزدیک شده است. بر اساس داده های بلاک اکسپلورر بلاک چیر افزایش کارمزد تراکنش ها همزمان با اصلاح قیمت و افت هشریت رخ داد و در روز سه شنبه متوسط کارمزد تراکنش های بیتکوین به اوج قیمت 58 دلار به ازای هر تراکنش رسید و این در حالی است که قبل از اصلاح قیمت سال 2017 نیز اتفاق مشابهی تکرار شده بود و شبکه بیتکوین کارمزد 62 دلاری را نیز به ثبت رساند.

 

اگرچه آمار های منتشر شده از بلاکچیر با انتقادات شدیدی مواجه شده است اما در زمان مشابه اکسپلورر های دیگری نیز آمار های خود را از وضعیت تراکنش های شبکه بیتکوین منتشر کردند و نرخ کارمزد تراکنش ها را به طور متوسط بین 52 تا 54 دلار اعلام کردند.

انتشار این گزارش ها منجر به ایجاد ترس و وحشت در بین جامعه طرفداران و سرمایه گذاران بیتکوین شده است و بسیاری از افراد به این نکته اشاره میکنند که در سال 2017 تنها به مدت یک هفته کارمزد شبکه بیتکوین بالاتر از 50$ بود و بلافاصله پس از آن قیمت بیتکوین با سقوط شدید مواجه شد.

 

نرخ هش یکی از تاثیر گذار ترین عوامل بر عملکرد شبکه بیتکوین است، با کاهش نرخ هشریت، سختی شبکه بیتکوین نیاز به تنظیم دارد اما از آنجایی که این تنظیم بعد از استخراج 2016 بلاک انجام میشود پیش بینی میشود که تا 12 روز آینده شرایط بیتکوین و مارکت کریپتو در حالت رنج و تا حدی نا معلوم سپری شود. در ای میان بسیاری از اکسپنج ها به جای تراکنش های معمولی، تراکنش های لایتنینگی را جایگزین کردند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد