قیمت بیتکوین میتواند به 166،000 دلار برسد

قیمت بیتکوین میتواند به 166،000 دلار برسد

۱۴۰۰-۰۱-۲۸

پس از آنکه بیتکوین بعد از اصلاح قیمت دو ماه گذشته ی خود توانست بار دیگر روند صعودی خود را از سر گیرد و از مقاومت 60،000 دلاری عبور کند، اکنون با حفظ قیمت بیتکوین بالاتر از سطح 60،000 دلار انتشار تحلیل های خوشبینانه برای بیتکوین از سوی تحلیلگران روز به روز در حال بیشتر شدن است و بسیاری از تحلیلگران باور دارند در صورتیکه بیتکوین بتواند روند پیشین خود را بار دیگر تکرار کند ، احتمال 166000 دلاری شدن قیمت این ارز دیجیتال محبوب دور از ذهن نخواهد بود.

 

بررسی نوسانات قیمت بیتکوین نشان دهنده ی آن است که بازار همچنان در دستان خریداران است و فروشندگان هنوز تمایلی به گرداندن بازار و شروع روند نزولی ندارند. با این حال تحلیلگران با بررسی سایر شاخص های تحلیل تکنیکال در تلاشند تا اوج قیمت این چرخه ی صعودی بیتکوین را پیشبینی کنند و بهترین قیمت برای خروج از بازار را پیدا کنند.

 

یکی از این شاخص ها که به تازگی بسیار مورد توجه تحلیلگران قرار گرفته ، شاخص NVT  میباشد. شاخص nvt یا همان نسبت ارزش شبکه بر تراکنش، تعیین کننده آن است که در حال حاضر بیت کوین بیش از اندازه ارزش خود رشد کرده و یا اینکه از ارزش واقعی آن کاسته شده است. به طور کلی در زمان بازار اصلاحی ارزش بیتکوین تا 30% هم کمتر از NVT  میشد و از این رو بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند در بازار صعودی نیز نسبت مشابهی تکرار شود.

 

در حال حاضر شاخص NVT  قیمت 47000 دلار را گزارش میکند و با در نظر گرفتن ارزش فعلی 60،000 دلاری میتوان نتیجه گرفت که در حال حاضر بیتکوین 30% فراتر از ارزش واقعی خود معامله میشود.

از سوی دیگر برخی تحلیلگران انتظار دارند که قیمت بیتکوین در روند صعودی بیش از 50% شاخص NVT  رشد کند و به محدوده ی 90،000 دلار نیز برسد ، اگر چه از نظر منتقدان این قیمت کمی غیر منطقی و دور از ذهن به نظر میرسد اما جالب است بدانید که تحلیلگران باور دارند در صورت صعود قیمت بیتکوین تا 90 هزار دلار یک روند صعودی جدیدی با اهداف قیمتی 150 هزار دلار و 166 هزار دلار آغاز خواهد شد.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد