بزرگترین تولید کننده ی میوه و تره بار جهان به سراغ بلاکچین میرود

بزرگترین تولید کننده ی میوه و تره بار جهان به سراغ بلاکچین میرود

۱۳۹۹-۰۲-۰۷

شركت Dole Food، بزرگترین تولید كننده میوه و تره بار در جهان، برنامه پنج ساله خود را برای گسترش و بکارگیری فناوری(DLT) برای ردیابی زنجیره تامین محصولات خود خبر داد. گسترش blockchain Dole در گزارش شرکت در سال 2020 اعلام شد.

دولِ برای اولین بار پس از پیوستن بهTrustFoodIBM به عنوان عضو مؤسس در سال 2017، استفاده از DLT را در دستور کار خود قرار داد. 

در این گزارش اعلام شده است که دول تا سال 2025 سیستم های ردیابی مواد غذایی خود را، که شامل بخش‌های: 
-ادغام برچسب زدن بر پایه محصولات 
-راه حل های پیشرفته برای ردیابی محصولات می‌باشد را در همه بخش های خود تا سال 2025 به طور کامل تعمیر خواهد کرد.

کمپانی دولِ در حال حاضر از بلاکچین در کل زنجیره تامین خود برای سالادها و سبزیجات تازه استفاده می کند و داده های خود را از سال 2019 با مشتریان خرده فروشی انتخاب کرده است.

دول می گوید: "Blockchain میانگین زمان مورد نیاز برای تحقیقات ایمنی مواد غذایی را از هفته ها به ثانیه ها کاهش می دهد."

این گزارش می افزاید: "تولیداتی که از طریق بلاکچین وارد سیستم شده اند را می توانید فوراً از طریق زنجیره تأمین ردیابی کنید".

در این گزارش آمده است كه اقدامات امنیتی در داخل سیستم ایجاد شده است تا خرده فروشان شركت كننده در برنامه بلاکچین از قرار دادن اطلاعات اختصاصی با ارزش در اختیار سایر اشخاص خودداری کنند.

دولِ همچنین اعلام کرد قصد دارد با استفاده از ویژگی های مصرف کننده، امکان خرید بسته های سالاد یا سبزیجات را به اطلاعات دقیق ضبط شده در زنجیره تأمین محصول را اسکن کند.

در نهایت مصرف‌کنندگان قادر خواهند بود تا هر بسته سالاد یا سبزیجات موجود در فروشگاه را اسکن کنند تا در مورد سفر این محصولات از مزرعه به قفسه فروشگاه، اطلاعاتی را کسب کنند.

در 6 آوریل، Nestlé که عضو بلاکچین زنجیره تامین مواد غذایی IBM می‌باشد اعلام كرد كه استفاده از DLT را برای چاپ كدهای QR روی بسته بندی برای مارك قهوه برتر خود یعنی Zoégas گسترش می دهد. مصرف کنندگان اکنون می توانند ترکیبات انتخابی را با استفاده از قابلیت اسکن، مبدا کاشت دانه‌های قهوه در برزیل، رواندا و کلمبیا را ردیابی کنند.

تولید کننده تخم مرغFarmer’s Hen House نیز با همکاری شرکت مواد غذایی Bytable، برنامه مشابهی را راه اندازی کرد. آنها از اواسط ماه آوریل چاپ کدهای QR روی کارتن های تخم مرغ را آغاز کردند که به مصرف کنندگان امکان می دهد منشاء تخم های خود را ردیابی کنند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد