بررسی جوانب مثبت و منفی پذیرش بیتکوین توسط پی پال

بررسی جوانب مثبت و منفی پذیرش بیتکوین توسط پی پال

۱۳۹۹-۰۸-۰۱

همونطور که خبر دارید روز گذشته " پی پال"  غول خدمات پرداخت در جهان، اعلام کرد که به زودی امکان نگهداری، خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو به مشتریانش ارائه میده  و خب این خبر فوق العاده ای برای بیتکوین بود و منجر به رشد 1000 دلاری بیتکوین شد و بیتکوین تونست برای اولین بار از سال 2019 تا امروز از مقاومت 13000 دلاری عبور کنه ، اما تو این مقاله قصد داریم جوانب مثبت و منفی این خبر رو با هم دیگه بررسی کنیم و ببینیم که اضافه شدن بیتکوین و کریپتو ها به پی پال واقعا چقدر اتفاق خوبیه ...

در وهله ی اول اضافه شدن بیتکوین و ارزهای دیجیتال به پی پال اتفاق بسیار مثبتیه ، چرا که پی پال با داشتن بیشتر از 350 میلیون کاربر در سراسر دنیا میتونه به بازار تبلیغاتی گسترده ای برای بیتکوین تبدیل بشه و افراد زیادی رو در دنیا با مارکت کریپتو آشنا کنه.

اما در نظر داشته باشید که پذیرش بیتکوین توسط پی پال ، با اون چیزی که همه انتظار دارند کمی متفاوته.

اولین تفاوت اینجاست که کیف پول پی پال به شبکه ی بیتکوین متصل نیست ، و امکان انتقال بیتکوین از این کیف پول به سایر کیف پول ها و حتی اکانت های داخلی خود پی پال هم وجود نداره !

درواقع کاربران کریپتویی پی پال فقط میتونن از پی پال برای هودل کردن و نگهداری کریپتو استفاده کنن و درصورتیکه قصد خرید و فروش و چنج داشته باشن طرف مقابلشون فقط و فقط خود پی پال هست.

از سوی دیگر برخی فعالین مارکت باور دارند ، پی پال در پذیرش ارزهای دیجیتال از پلتفرم معاملاتی رابین هود کپی برداری کرده است و تا وقتی که به کاربرانش اجازه ی دسترسی به کلید خصوصی نده نمیشه اونرو یک کیف پول واقعی دانست.

اما از هر چی بگذریم سخن مالیات خوش تر است ...

به هیچ وجه اداره مالیات ایالات متحده رو دست کم نگیرید ، پی پال قصد داره سرویس استفاده از ارزهای دیجیتال رو در وهله ی اول به کاربران آمریکایی ارائه کنه و خب حتما میدونید که ایالات متحده سخت ترین قوانین مالیاتی رو در جهان داره و از اونجایی که سال گذشته سرویس مالیات بر درآمد ایالات متحده، ارزهای دیجیتال رو به عنوان دارایی طبقه بندی کرد بنابراین کاربران پی پال باید بدونن که در صورت خرید، فروش و نگهداری کریپتو ها مالیات در انتظارشونه

برای مثال اگر یه کاربر با استفاده از بیتکوین و درگاه پرداخت پی پال ، یه موبایل 1000 دلاری بخره باید تو گزارش مالیاتیش بنویسه که بیتکوین رو تو چه قیمتی خریده و تو چه قیمتی خرج کرده و اگر این وسط سود کرده باشه باید مالیات اونم بده ( هیچی دیگه گاوش زاییده )

در کل اگر بخوایم جمع بندی کنیم، خبر اضافه شدن کریپتو ها به پی پال یه خبر مثبتیه و بیشتر بار تبلیغاتی داره و از اونجایی که کیف پول پی پال فاصله زیادی با کیف پول کریپتویی داره احتمالا زیاد مورد استقبال کامیونیتی کریپتو واقع نشه ! ولی میتونه آدم های زیادی رو در سراسر دنیا با کریپتو ها آشنا کنه و این واقعا خوبه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد