افزایش قابل توجه استفاده از بیت‌کوین در دارک نت 

افزایش قابل توجه استفاده از بیت‌کوین در دارک نت 

۱۳۹۹-۰۲-۳۱

داده‌ها حاکی از آن است که مجموع ارزش منتقل شده در قالب بیت‌کوین در دارک نت در سه ماهه اول 2020 نسبت به سه ماهه اول 2019 میلادی 65٪ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، ارزش کل بیت کوین(BTC) معامله شده حاکی از رشد 340٪ در طول سه سال است. تیم تحلیلی ادعا می کند که چنین ارقامی می توانند توضیحی را در مورد اتخاذ انبوه از رمزنگاری پیدا کنند و آن را به "سهولت استفاده و محبوبیت" در بین کاربران و اشخاص دارک نت نسبت دهند.

شرکت فناوری بیت کوین همچنین پرده برداشت که مبلغ کل دریافتی سایتهای دارک‌نت از 64000 BTC در سه ماهه اول سال 2019 به 47000 BTC در سه ماهه اول سال 2020 کاهش یافته است.

با این حال، آمار و ارقام نشان می دهد که از نظر مبالغ در USD ، کاربران شبکه دارک نت مبلغ بیشتری را دریافت و ارسال کرده‌اند، از مبلغ 384 میلیون دلار در سه ماهه اول 2019 به مبلغ 411 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2020 افزایش پیدا کرده است. بیت کوین در سال 2019 ارزشش 3/533 دلار بود و در سال 2020 به طور متوسط   7500 دلار قیمت داشت.


محبوبیت آلت کوین‌ها در سراسر معاملات دارک نت در حال رشد است

در این گزارش میزان کاهش بیت کوین به میزان زیادی به این واقعیت مربوط می شود که استفاده از آلت‌کوین‌ها در دارک‌نت طی چند سال گذشته رو به رشد بوده است. با این حال Crystal Blockchain Analytics همچنین به عوامل دیگری مانند رشد سرمایه در بازار و "پذیرش انبوه" بیت کوین اشاره می کند.

یکی دیگر از یافته های این مطالعه این بود که تعداد بیت کوینی که کاربران دارک نت برای مبادله هایی که نیاز به تأیید شناسه دارند در طول سه ماهه اول سال 2020 ارسال کردند، کاهش یافت و این امر به نفع استفاده از خدمات ناشناس کننده بیشتر مانند میکسر بود.

این گزارش نشان می دهد که میزان بیت کوین ارسال شده توسط سایت های دارک‌نت از طریق چنین مبادلات "از 14،073 بیت‌کوین به 5.455 بیت‌کوین" به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

بیت کوین ارز رمزنگاری غالب است

"همچنین مسئله نگران کننده این واقعیت است که کاربران دارک‌نت همچنان به افزایش مقدار بیت کوین (با ارزش واقعی بیت کوین و ارزش دلار آمریکا) در میان خود می پردازند. این آمار نشان می دهد که بیت کوین همچنان یک ابزار مالی برای اشخاص دارک‌نت است."

این شرکت تحلیلی همچنین تأکید می کند که اگرچه کاربران وب سایت دارک‌نت سعی در مخفی کردن معاملات خود برای خروج کریپتوها دارند، اما نظارت و شناسایی این فعالیت‌‌ها "آسان" است. 

علیرغم افزایش فعالیت بیت کوین ها که از طریق دارک‌نت معامله می شوند و همانطور که از این مطالعه مشخص شد، استفاده از آلت‌کوین برای فعالیت های غیرقانونی همچنان به ایجاد عناوین در حوزه رمزنگاری می پردازد.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بیتیلکس می باشد